Probiotikumok használatával a várandós kismamák csökkenthetik a gyermeküknél kialakuló ekcéma kockázatát

Probiotikumok használatával a várandós kismamák csökkenthetik a gyermeküknél kialakuló ekcéma kockázatát

Az újszülöttek és a csecsemők körülbelül 20%-ánál lehet felismerni az ekcéma tüneteit, melyek a vörös, duzzadt és állandóan viszkető bőr. Ezek a tünetek általában a homlokon, az arcon és a fejtetőn jelennek meg, de tovább terjedhetnek a karokra, a lábakra, a mellkasra és más testrészekre. A National Institutes of Health (NIH) kimutatása szerint az ekcémaesetek 65%-a az első években jelentkezik, illetve a tünetek 90%-a öt éves kor előtt figyelhetők meg.

Amíg sok gyermeknél két éves kora elérése előtt javul az ekcéma, másoknál felnőtt korukig eltart a probléma. Bizonyítékokat találtak arra, hogy ez az általános bőrprobléma kapcsolatba hozható a bélben zajló kóros folyamatokkal, amit a probiotikumok viszont meg tudnak előzni illetve meg tudnak szüntetni, ezáltal segítik a javulást.

Az elmúlt években 21 kutatást végeztek és publikáltak az Allergia és Klinikai Immunológiai Magazinban a probiotikumokról, mint a megelőzésre alkalmas leghasznosabb tápanyag az atópiás dermatitisz (legáltalánosabb ekcéma típus) kezelésében. További óriási hír, amit az Angol Bőrgyógyászok Magazinjában publikáltak, hogy azoknál a terhes kismamáknál, akik a terhességük alatt probiotikus kiegészítőt fogyasztottak és szülést követően az újszülöttnél is folytatták a táplálékkiegészítő probiotikus kezelést, a gyermekekben az ekcéma kialakulásának aránya a felére csökkent.

A Norvég Tudományos és Technológiai Egyetem kutatói meggyőző kutatást hajtottak végre, randomizált, dupla-vak módszerrel, amiben terhes kismamákat hasonlítottak össze, akik naponta fogyasztottak probiotikus tejet, és akik placebo-s (probiotikumot nem tartalmazó) tejet. A megfigyelt alanyok a terhesség 36. hetében kezdték fogyasztani a probiotikus és placebo-s tejet és folytatták tovább a szülés utáni harmadik hónapig. Az eredmény látványos volt:

A probiotikus tejet fogyasztók utódainál 40%-kal csökkent az ekcéma kialakulása.

Mindkét fogyasztandó tej hasonló ízű volt és jelöletlen dobozból kapták. Ami azt jelenti, hogy sem a kutatásban résztvevők, sem a kutatók nem tudták ki melyik tejet kapja. Torbjorn Oien, a Norvég Tudományos és Technológiai Egyetem kutatója sajtótájékoztatójában azt közölte:

“Magabiztosan állíthatjuk, hogy a probiotikus baktérium volt egyedül, ami a különbséget eredményezte az ekcéma előfordulásban a két csoport vizsgálatakor”.

(Forrás: Natural News, 2010. július 27.)

Partner patikák és üzletek ≫ (Partner patikák és egyéb üzletek, ahol a Protexin termékeket biztosan megtalálja.)

A kereskedelmi partnerek árai nem azonosak a honlapunkon feltüntetett webshop árakkal! Az árakban jelentős eltérések lehetnek.
Kérjük tájékozódjon vásárlás előtt!