Miért hasfájós a kisbabám?

Miért hasfájós a kisbabám?

Miért gyengébb az immunrendszere a koraszülött és császármetszéssel született babáknak?

Az anyaméhben a magzat szinte csíramentes, a bélflóra kialakulása a születés során kezdődik meg, amikor is a szülőcsatornán áthaladva baktériumok kolonizálódnak (megtapadnak és szaporodnak. Az anyatejjel táplált csecsemőkben főként a jótékony Bifidus- és Lactobacillus-flóra kolonizálódik, szemben a tápszerrel táplált csecsemőkkel, akiknél vegyes flóra alakul ki, a patogén baktériumok nagyobb előfordulásával.
Csecsemőkorban azért előnyös a prebiotikus oligoszacharidok adása, mert miközben viszonylag nagy koncentrációban megtalálhatóak a női tejben, addig a hagyományos szénhidrátösszetételű csecsemőtápszerek nem tartalmazzák ezeket a vegyületeket.

Tápszeres táplálás esetén azonban a csecsemők számára fontos a probiotikumokat és prebiotikumokat tartalmazó csecsemőtápszerek fogyasztása.
Koraszülött csecsemők esetében szervezetük éretlensége miatt, gyakrabban kapnak antibiotikumot, ami szintén kedvezőtlenül hat a bélflórára.
A császármetszéssel született babák flórája is más – nem a jótékony baktériumok kolonizálódnak – melynek egyik következménye a táplálékallergia megjelenése.

Az első néhány életévre gyakorol bélflóra hatás, befolyásolja a felnőttkori egészséget is.

Huszonhat vizsgálat összevont elemzése szerint ez a későbbi életkorban 32%-kal növeli az ételallergia, 23%-kal a szénanátha, 18%-kal az asztma kockázatát (Bager és mtsi., 2008).

Tekintve, hogy manapság már a szülések 30-40%-a császármetszéssel történik, ez is egy ásónyom civilizációnk sírgödrében.

Anyatejes táplálás esetén miért hasfájós a kisbabám?

A bélflóra összetételét az életkor, a nem, az immunérési állapot és a környezeti tényezők is befolyásolják. A bélflórát több anyag károsítja, tabletták és egyéb gyógyszerek fogyasztása, a rossz étkezési szokások, a stressz, így a kezelt városi ivóvízben található klór, az alkohol, az antibiotikumok, a fogamzásgátló.

Hogyan befolyásolja az agyat?

A gyomor-bélrendszernek saját beidegzése van. A központi idegrendszer bizonyos mértékben hat a bélflóra összetételére és a bél áteresztőképességére. Ugyanakkor a bélbaktériumok sokfélesége hatással van az agyműködésre. A stressz megzavarja és befolyásolja ezt a kémiai-idegi kommunikációt, a bélflóra összetételét és működését. Már a terhességi stressz is kihat a baba bélflórájára.

Az olyan gyomor-bélrendszeri tünet, mint a székrekedés, hasmenés, hasfájás sok neurológiai betegség esetén gyakori, akárcsak a bél baktériumösszetételének rendellenessége (dysbiosis). A dysbiosis következtében fellépő változás egy erős, gyulladást elősegítő anyag (LPS) képződéséhez és véráramba jutásához vezet, ami fokozza az érzelemszabályozásért felelős területek aktivitását, és a gyulladásos citokinek termelését.

Mivel felborult az egyensúly, ezért az anya nem tudta átadni gyermekének azokat a hasznos baktérium törzseket, ami elősegíti az újszülöttet az anyatej megemésztésére.
TUDATOSAN KÉSZÜLJ A BABAVÁRÁSRA!

Bélflóra, autizmus és a hangulatzavarok. Mi lehet az összefüggés?

A gyomor-bél traktus a szervezet részeként kapcsolatban van a központi idegrendszerrel (bél-agy gát, bolygóideg), és a bélflóra változásai olyan neurológiai rendellenességekkel is kapcsolatba hozhatók, mint a stressz, autizmus, depresszió, Parkinson-kór vagy Alzheimer-kór.
A bélflóránk károsodása miatt túlsúlyba kerülnek a káros baktériumok, gombák. Pl. (A candida is nagy mennyiségben gyűjti magába a nehézfémeket)
EGYRE TÖBB A FIGYELEMZAVAROS, AUTISTA, HIPERAKTÍV, ELHÍZOTT, INZULIN REZISZTENCIÁS ÉS FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉGGEL SZÜLETETT GYEREK.
A MÉHLEPÉNY AZ HATALMAS MÉREGTELENÍTŐ FELSZÍN AMI ÖSSZEGYŰJTI AZ ÖSSZES MÉREGANYAGOT. EZÉRT VAN, HOGY AZ ELSŐ SZÜLÖTT GYERMEK LESZ A LEGTERHELTEBB ÉS NÁLUK GYAKORIBBAK A FENT EMLÍTETT BETEGSÉGEK.

Probiotikumok használatával a várandós kismamák csökkenthetik a gyermeküknél kialakuló ekcéma kockázatát! Az újszülöttek és a csecsemők körülbelül 20%-ánál lehet felismerni az ekcéma tüneteit. Amíg sok gyermeknél két éves kora elérése előtt javul az ekcéma, másoknál felnőtt korukig eltart a probléma. Bizonyítékokat találtak arra, hogy ez az általános bőrprobléma kapcsolatba hozható a bélben zajló kóros folyamatokkal, amit a probiotikumok viszont meg tudnak előzni illetve meg tudnak szüntetni, ezáltal segítik a javulást.

További óriási hír, amit az Angol Bőrgyógyászok Magazinjában publikáltak, hogy azoknál a terhes kismamáknál, akik a terhességük alatt probiotikus kiegészítőt fogyasztottak és szülést követően az újszülöttnél is folytatták a táplálékkiegészítő probiotikus kezelést, a gyermekekben az ekcéma kialakulásának aránya a felére csökkent. A bélflóra károsodása kulcsszerepet játszhat az autizmus és a hangulatzavarok kialakulásában is.


Forrás: Alföldi Régió Magazin
Az eredeti cikk megtekintése

Partner patikák és üzletek ≫ (Partner patikák és egyéb üzletek, ahol a Protexin termékeket biztosan megtalálja.)

A kereskedelmi partnerek árai nem azonosak a honlapunkon feltüntetett webshop árakkal! Az árakban jelentős eltérések lehetnek.
Kérjük tájékozódjon vásárlás előtt!