Erősítsünk ősszel probiotikumokkal!

Könnyebb lesz elkerülni a megfázásokat, náthát, influenzát

Várjuk felkészülten a vírusok és a baktériumok támadását!

A bélflóra fontos szerepet játszik a kórokozókkal szembeni védelemben és immunrendszerünk készenléti szinten tartásában. A jó baktériumok nagyszámú pusztulása, a kórokozók elszaporodása azonban felboríthatja az egészséges egyensúlyt, ennek hátterében pedig olyan hétköznapi problémák is állhatnak, mint az emésztőrendszert érintő betegségek, a nem megfelelő táplálkozás, a hosszasan fennálló stressz, a környezeti ártalmak, vagy éppen egy-egy antibiotikumkúra. Ilyenkor a probiotikumok segíthetnek abban, hogy elkerüljük a további bajokat, s beleinkben ismét helyreállítsuk a rendet. Lássuk, mikor és hogyan érdemes alkalmazni!

gyermek és felnőtt korban egyaránt biztonsággal szedhetők

Fokozzák ellenálló képességünket

Megelőző céllal ajánlott nagyobb mennyiségű probiotikumot fogyasztani járványos időszakokban, amikor fogékonyabbá válunk a fertőzéses megbetegedésekre. A bélflóra támogatásával ugyanis a vitaminok is könnyebben, hatékonyabban felszívódnak, így ellenálló képességünk is fokozódik.

Mivel az olyan jó baktériumok, mint a Lactobacillusok és a bifido baktériumok segítik a belek és a gyomor méregtelenítését, erősítik a sejteket, így meggátolhatják egyes rákkeltő enzimek képződését is. Emellett az egészséges bélflóra képes olyan betegséget okozó baktériumok fejlődését is gátolni, mint például a Salmonella vagy az E. coli.

Védenek a mellékhatásoktól

Amikor antibiotikumokat szedünk, a gyógyszer hatóanyagai nem válogatnak a jó és a rossz baktériumok között, ennek pedig az a következménye, hogy nemcsak az utóbbiak pusztulnak el, hanem bélflóránk hasznos tagjai is. Az ilyen esetben okozott károk azonban megelőzhetők vagy orvosolhatók. A legbiztosabb megoldást az jelenti, ha már a fertőzésre felírt gyógyszer szedésének időtartama alatt, majd a gyógyulást követően még legalább egy-két hétig folyamatosan használunk probiotikumokat.

Kiszorítják a kórokozókat

A probiotikumok hatását az alábbi betegségek esetén is érdemes kipróbálni.

  • Fertőzések esetén kiszorítják a kórokozó baktériumokat, megakadályozzák a gombák kóros elszaporodását és gátolják a vírusok károsító hatását is.
  • Emésztési zavaroknál enyhítik vagy megszüntetik a hasmenést, a puffadást, a rossz leheletet, gyulladásos bélbetegségeknél hatásos kiegészítő terápiát jelenthetnek.
  • Csökkenthetik a felső légúti és az élelmiszer-allergiás betegek panaszait.
  • Atópiás dermatitiszben szenvedő betegeknél javulást hoznak a bőrtünetekben.
  • Hatékonyak lehetnek visszatérő hüvelyfertőzések kezelésében.

Gyorsabb gyógyulás

Gyorsabb gyógyulás probiotikumok segítségével

Igaz, hogy a bélflóra egyensúlya a betegségek leküzdése, a gyógyszeres kúrák lezárása után idővel magától is rendeződik, de mégis tanácsos probiotikumok szedésével felgyorsítani a természetes folyamatot. Ennek egyik oka, hogy amíg egészen helyre nem áll a normál állapot, addig immunrendszerünk gyengébb, így szervezetünk is védtelenebb egy esetleges újabb betegséggel szemben.

Segítsük a szaporodásukat

A bevitt baktériumok sok esetben napok alatt ki is ürülnek a bélből, megtelepedésüket, kolóniaképzésüket azonban úgynevezett pre biotikumokkal támogatni lehet. Ezek az anyagok - mint például a fruktooligoszacharid és az inulin - elősegítik a gyorsabb szaporodásukat.

Ellenőrizzük az összetételt és a csíraszámot is!

4 fontos szempont a vásárláshoz

Bélflóránk egyensúlyáért nem egyetlen baktériumtörzs felelős, ezért, ha bármilyen károsodás érte, olyan probiotikumot érdemes vásárolni és szedni, amely minél többféle mikroorganizmust tartalmaz. Ez azonban csak az egyik fontos szempont, lássuk, mit érdemes figyelembe venni még.

1. Nézzük az eredetét

A humán eredetű törzsek képesek tartósan megtelepedni az emberi bélrendszerben; a hatásuk is tartós. Bár növényben, állatban izolált ártalmatlan baktériumokat is forgalmaznak, válasszunk az elvesztett természetes humán flóra szereplőit tartalmazó készítményt.

2. Lényeges a darabszám

A probiotikus étrend-kiegészítők esetében nincs előírás arra vonatkozóan, hogy a termékeknek mennyi élő baktériumot kell tartalmazniuk. Pedig ez egyáltalán nem mindegy. Nyilvánvaló, hogy eredményesebb lehet a kezelés nagyobb számú jótékony baktérium esetén, és ezzel ellenkezőleg: kidobott pénz, ha olyan terméket veszünk, amelyben nincs élő baktérium! Vásárlás előtt nem árt ezért ellenőrizni, hogy szerepel- e a címkén ez az adat (adagonként jó, ha eléri a 100 milliót).

Fontos szempontok a probiotikumok vásárlásához

3. Keressük a védettet

A baktériumoknak élve kell a vastagbélbe jutniuk, azaz túl kell élniük a gyomorsavas fürdőt, az epesavak és az emésztő enzimek támadását. Ennek érdekében a korszerű készítmények savvédő köpennyel biztosítják a baktériumok útját az emésztőrendszeren át. Érdemes az erre való utalást is keresnünk a feliratok között.

4. Számoljunk napi költséggel

A doboz ára helyett nézzük meg a napi költséget! Ha a baktériumok képesek megtelepedni, hatásuk tartós; pótlásukról nem kell mindennap gondoskodni. Ha az egyensúly fenntartásához elegendő hetente egy-két adag, akkor egy doboz sokáig kitart, és az egy napra jutó költség kedvező

Partner patikák és üzletek ≫ (Partner patikák és egyéb üzletek, ahol a Protexin termékeket biztosan megtalálja.)

A kereskedelmi partnerek árai nem azonosak a honlapunkon feltüntetett webshop árakkal! Az árakban jelentős eltérések lehetnek.
Kérjük tájékozódjon vásárlás előtt!